RODINNÝ DOM MOROVNO

Rekonštruovať alebo si zaobstarať úplne nový dom?

Play Video
Rekonštruovať alebo si zaobstarať úplne nový dom?
Odpoveď nebýva jednoduchá a veľmi často súvisí aj s vysokými cenami pozemkov, kvalitný pozemok s dobrou orientáciou, prístupovou cestou a IS sa ťažko hľadá. Na misku váh treba položiť celý rad aspektov. V niektorých lokalitách vyjde starý dom so záhradou lacnejšie ako prázdna stavebná parcela. V prospech renovácie starších domov hovorí aj to, že sú zasadené v existujúcej zástavbe, s fungujúcou infraštruktúrou a že sú obklopené mnohoročnou vegetáciou. Výhodou rekonštrukcie môže byť dobré umiestnenie domu na pozemku a nezameniteľný génius loci.

Kľúčové parametre nehnuteľnosti

Máte záujem o prehliadku? Napíšte mi, teším sa na vás.

Popis nehnuteľností:
Rodinný dom v pôvodnom stave vhodný na kompletnú rekonštrukciu. Predaj rodinného domu v okrajovej obci Morovno, 2km od obce Ráztočno, 8 km od mesta Handlová, 14 km od mesta Prievidza. Obec Morovno je malá koncová dedinka, obklopená lesmi a lúkami. Blízkosť prírody, zdravšie ovzdušie, pomalšie životné tempo …to je len pár, z mnohých výhod bývania na dedine. Ak uvažujete o zmene vášho životného štýlu a spomenuté výhody sú na prvom mieste vašich požiadaviek na nové bývanie čítajte ďalej. Rodinný dom / v súčasnosti 2-izbový / bol postavený v 60-tich rokoch, v 70-tich rokoch bola k domu postavená prístavba – letná kuchyňa. Dom aj prístavba sú v pôvodnom stave, vyprataný, toho času neobývaný, vhodný na kompletnú rekonštrukciu.
ZÁKLADNÉ ÚDAJE:
 • Lokalita: obec Pravenec, dom sa nachádza v stredovej časti obce, obec Pravenec vzdialená od mesta Prievidza 10 km, Bojnice 12 km
 • Veľkosť pozemku: 1869 m2, z toho zastavaná plocha dom cca 274 m2, hosp. budova 137 m2, na pozemku sú ovocné stromy
 • Studňa na pozemku
 • Dve bytové jednotky, každá so samostatným vstupom
 • bytová jednotka: stav exteriér kompletná rekonštrukcia r.2005, interiér pôvodný stav, počet izieb 3
 • bytová jednotka: stav exteriér kompletná rekonštrukcia r.2005, interiér kompletná rekonštrukcia r.2000, počet izieb 3
 • Úžitková plocha domu: cca 326 m2
 • Hospodárska budova: stav exteriér čiast. rekonštrukcia r.2005, interiér pôvodný stav, úžitková plocha cca 109 m2
 • Orientácia domu: čelo na juh
 • Parkovanie: garáž
 • Pivnica: áno
TECHNICKÉ ÚDAJE:
VIRTUÁLNY HOME STAGING exteriéru a interiéru domu
Vo fotografiách máte možnosť pozrieť virtuálny home staging celého exteriéru a interiéru domu, ktorý sme pripravili s cieľom umožniť vcítiť sa do atmosféry bývania v tomto dome, ukázať potenciál domu v novom kabáte ale tiež lepšie využiť dispozičné riešenie domu. Vizualizácia bola urobená presne na mieru exteriéru domu, pozemku a interiéru. Miernou úpravou dispozície sme prepojili centrálny obytný priestor so záhradou, vytvorili priestor na terasy, využitia prístavby na hosťovské ubytovanie , priestor pre vaše auto, zmenou dispozície interiéru sme vytvorili 3-izbový dom s príslušenstvom a tým sme docielili zmenu konceptu bývania. Prikladáme link:…. vzorovú rekonštrukciu v aktívnom štandarde, ktorá dokazuje, že aj v starých budovách možno zabezpečiť zdravé, komfortné a zároveň energeticky úsporné bývanie. Náklady na rekonštrukciu tohto domu boli v nižšom štandarde 70.000,- Eur. Rekonštrukciu si môžete rozčleniť na niekoľko etáp. Renovovať môžete aj postupne, v závislosti od vašich finančných možnosti, či požiadaviek na veľkosť úžitkovej plochy domu.
Technický stav domu:
Rodinný dom je situovaný na začiatku obce. Dom bol postavený v 60-tich rokoch. Jedná sa o jednopodlažný rodinný dom so sedlovou strechou, kompletne podpivničený. Dispozične dom pozostáva z dvoch miestností a príslušenstva – chodba, kuchyňa, komora, kúpeľňa a toaleta. Úžitková plocha tohto podlažia je 80 m2. V pivničných priestoroch sú 4 miestností, využívané ako technická miestnosť, sklady, pivnice – jedna miestnosť vykazuje známky vlhnutia, nedostatočná izolácia. V 70-tich rokoch bola k domu postavená jednopodlažná prístavba, s vlastným samostatným vstupom, so sedlovou strechou, pozostávajúca z dvoch miestností, s možnosťou využitia ako letná kuchyňa, úžitková plocha 32 m2. Dom aj prístavba sú v pôvodnom stave, vyprataný, toho času neobývaný, vhodný na kompletnú rekonštrukciu. ➢ IS: Dom je napojený na obecný vodovod, elektrinu, kanalizácia je vyvedená do žumpy umiestnenej na pozemku. Vykurovanie je zabezpečené pecou na pevné palivo. ➢ Pozemok – rovinatý, obdĺžnikového tvaru, výmera 657 m2 z toho zastavaná plocha 157 m2, výhodou je dobré umiestnenie domu na pozemku, v strede pozemku sa nachádza veľký orech, inak je pozemok bez stromov – zatrávnený, na konci pozemku menšia zástavba v minulosti využívaná na chov domácich zvierat ➢ Úžitková plocha – dom 80m2, pivničné priestory 80m2, prístavba 32 m2 ➢ Lokalita – Obec MOROVNO: Menšia okrajová obec, obklopená prírodou, v ktorej nájdete potraviny, hostinec, kaplnku, autobusovú zástavku, športové letisko. 2 km od obce je obec Ráztočno s kompletnou občianskou vybavenosťou – škola, škôlka, kostol, potraviny, pošta. Obec Morovno je vzdialené 8 km od mesta Handlová a 14 km od mesta Prievidze.
Videoprehliadka
Play Video
ODPORÚČANIE MAKLÉRA:
V súčasnej dobe ľudia vyhľadávajú menšie staršie domy, ktoré si rekonštrukciou chcú prerobiť, či už na bývanie alebo rekreáciu. Keďže v 60-tich a 70-tich rokoch sa stavali veľké domy, ponuka menších domov v tejto lokalite býva sporadická, žiadna. Lokalitou je bývanie vhodné pre ľudí, ktorí majú radi blízkosť prírody. Dom je vyprataný, čo často pri starších domoch nebýva zvykom. Ak vás ponuka zaujala, volajte, píšte pre viac informácii o dome, prípadne dohodnutia si obhliadky,
OKOLIE A OBEC S PERFEKTNOU POLOHOU:

Obec PRAVENEC má približne 1319 obyvateľou a nájdete v nej škôlku, lekárov, potraviny, kostol. Tým najdôležitejším je však skvelé a blízke prepojenie s okresným mestom Prievidza / vzdialenosť 8,3 km – 9 minút autom/ ,  obľúbeným kúpeľným mestom Bojnice vzdialeným cca 12 km, a v neposlednom rade od obce Ntrianske Pravno 2,4 km, ktoré disponuje s vyššou obč. vybavenosťou /základná škola, služby.. /.

Fotogaléria

Poloha

Máte záujem o prehliadku? Napíšte mi, teším sa na vás.